A meeting by Women who love technologies.

_talk&tech 2018 to pierwsze w Polsce spotkanie kobiet z branży IT oraz nowych technologii pod patronatem ACM (Association for Computing Machinery) - największego na świecie społeczeństwa edukacyjno-naukowego współpracującego z Microsoft, promującego pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej.

Poznaj nasze prelegentki!

9 & 10 marca 2018

Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

pr@filmstudioceta.pl

Już za...

0

dni

0

godzin

0

minut

0

sekund


Co to jest _talk&tech?

Gdy myślimy o informatyce, inżynierii czy elektronice rzadko mamy przed oczami kobietę. Świat nowych technologii, a zwłaszcza branża IT, wciąż kojarzy nam się z obszarem zdominowanym przez mężczyzn. A jednak technologia jest kobietą i nierzadko nosi spódnicę haute couture, co udowodnimy na konferencji _talk&tech.

Podczas _talk&tech spojrzymy na branżę nowych technologii z kobiecej perspektywy. Pokażemy jak wiele osiągnąć mogą kobiety w tym z pozoru męskim świecie, jak sobie w nim radzą, z jakimi problemami muszą się mierzyć, dlaczego zdecydowały się na taką pracę, co myślą, co je fascynuje i czym chciałyby się podzielić z innymi kobietami.

Na tym dwudniowym święcie kobiet, poznamy się lepiej. My - dziewczyny, które na co dzień pracują w branży nowych technologii oraz te, które dopiero do nich aspirują. Dzięki wzajemnej interakcji, z pewnością wiele się nauczymy. Poznamy niebanalne projekty, nawiążemy interesujące znajomości, damy impuls do działania i rozwoju silnej kobiecej społeczności.

Konferencja _talk&tech wspierana jest przez ACM (Association for Computing Machinery), największe na świecie społeczeństwo edukacyjno-naukowe współpracujące z Microsoft, promujące pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej.


Jaki mamy plan działania?

Pierwszego dnia _talk&tech zapraszamy na inspirujące prezentacje naszych ambitnych prelegentek. Będą to krótkie wystąpienia (20-30 min.) skierowane do szerokiego grona odbiorców, wygłoszone przez fantastyczne kobiety funkcjonujące w branży nowych technologii, zajmujące się na co dzień niecodziennymi projektami.

Dzień drugi stanowić będą warsztaty, mające na celu odkrywanie możliwości kariery w IT oraz dyscyplinach pokrewnych, należących do szeroko rozumianej branży nowych technologii, jak i zacieśnienie współpracy pomiędzy uczestniczkami wydarzenia.

Zachęcamy Was także do networkingu, który jest przewidziany na zakończenie pierwszego i drugiego dnia wydarzenia. Nawiązujcie nowe znajomości, zdobywajcie cenne kontakty, dzielcie się swoją wiedzą i pomysłami.

Agenda


Prelegentki


Zapraszamy Was na inspirujące prezentacje naszych fantastycznych prelegentek, które podzielą się z nami najlepszymi praktykami.

Gość specjalny


Aleksandra Przegalińska

Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.


Virginia Grande

Ivona Tautkute

Arnika Hryszko

Ana Serrano

Katarzyna Niżałowska

Diana Arellano

Leyre Morlas

Katarzyna Gajewska

Claudia Wensierska

Patrycja Radek

Katarzyna Meinhardt

Małgorzata Czaplińska

Anita Giełażun

Ania Bazan

Bezpłatne warsztaty


###### Warsztaty Instruktor #
Piątek 09.03 9:30 – 14:30 Podstawy React CodersLab #
Piątek 09.03 10:00 – 12:30 Nauka programowania na przykładzie Pythona Nokia #
Piątek 09.03 10:30 – 12:30 Analiza i raportowanie danych w Pythonie Nokia #
Piątek 09.03 10:00 - 14:00 Jak kobiety mogą pomagać sobie w budowaniu satysfakcjonującej kariery? (Design Thinking) CONTILO Projektowanie korzyści #

Organizatorzy i SponsorzyPytania?

Centrum Technologii Audiowizualnych
Wystawowa 1
51-618 Wrocław
  • Alicja Musialska tel.(+48) 669 902 944
  • Arleta Staszak tel.(+48) 603 644 577
  • Agnieszka Szarmach tel.(+48) 572 349 113
pr@filmstudioceta.pl