A meeting by Women who love technologies.

_talk&tech 2018 to pierwsze w Polsce spotkanie kobiet z branży IT oraz nowych technologii pod patronatem ACM (Association for Computing Machinery) - największego na świecie społeczeństwa edukacyjno-naukowego współpracującego z Microsoft, promującego pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej.

Poznaj nasz prelegentki!

9 & 10 marca 2018

Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

pr@filmstudioceta.pl

Już za...

0

dni

0

godzin

0

minut

0

sekund


Co to jest _talk&tech?

Gdy myślimy o informatyce, inżynierii czy elektronice rzadko mamy przed oczami kobietę. Świat nowych technologii, a zwłaszcza branża IT, wciąż kojarzy nam się z obszarem zdominowanym przez mężczyzn. A jednak technologia jest kobietą i nierzadko nosi spódnicę haute couture, co udowodnimy na konferencji _talk&tech.

Podczas _talk&tech spojrzymy na branżę nowych technologii z kobiecej perspektywy. Pokażemy jak wiele osiągnąć mogą kobiety w tym z pozoru męskim świecie, jak sobie w nim radzą, z jakimi problemami muszą się mierzyć, dlaczego zdecydowały się na taką pracę, co myślą, co je fascynuje i czym chciałyby się podzielić z innymi kobietami.

Na tym dwudniowym święcie kobiet, poznamy się lepiej. My - dziewczyny, które na co dzień pracują w branży nowych technologii oraz te, które dopiero do nich aspirują. Dzięki wzajemnej interakcji, z pewnością wiele się nauczymy. Poznamy niebanalne projekty, nawiążemy interesujące znajomości, damy impuls do działania i rozwoju silnej kobiecej społeczności.

Konferencja _talk&tech wspierana jest przez ACM (Association for Computing Machinery), największe na świecie społeczeństwo edukacyjno-naukowe współpracujące z Microsoft, promujące pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej.


Jaki mamy plan działania?

Pierwszego dnia _talk&tech zapraszamy na inspirujące prezentacje naszych ambitnych prelegentek. Będą to krótkie wystąpienia (20-30 min.) skierowane do szerokiego grona odbiorców, wygłoszone przez fantastyczne kobiety funkcjonujące w branży nowych technologii, zajmujące się na co dzień niecodziennymi projektami.

Dzień drugi stanowić będą warsztaty, mające na celu dkrywanie możliwości kariery w IT oraz dyscyplinach pokrewnych, należących do szeroko rozumianej branży nowych technologii, jak i zacieśnienie współpracy pomiędzy uczestniczkami wydarzenia.

Zachęcamy Was także do networkingu, który jest przewidziany na zakończenie pierwszego i drugiego dnia wydarzenia. Nawiązujcie nowe znajomości, zdobywajcie cenne kontakty, dzielcie się swoją wiedzą i pomysłami.

Agenda


Agenda spotkania już wkrótce!

Prelegentki


Zapraszamy Was na inspirujące prezentacje naszych fantastycznych prelegentek, które podzielą się z nami najlepszymi praktykami.

Gość specjalny


Aleksandra Przegalińska

Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.


Virginia Grande

Ivona Tautkute

Arnika Hryszko

Ana Serrano

Katarzyna Niżałowska

Diana Arellano

Leyre Morlas

Katarzyna Gajewska

Agata Malec-Sromek

Joanna Szustakiewicz

Bezpłatne warsztaty


Formularz zgłoszeniowy już wkrótce!

# Warsztaty Instruktor #
Piątek 09.03 Podstawy React CodersLab *
Piątek 09.03 Podstawy Python Nokia *
Piątek 09.03 Python dla zaawansowanych Nokia *
Piątek 09.03 Jak kobiety mogą pomagać sobie w budowaniu satysfakcjonującej kariery? (Design Thinking) CONTILO Projektowanie korzyści *

Organizatorzy i SponsorzyPytania?

Centrum Technologii Audiowizualnych
Wystawowa 1
51-618 Wrocław
  • Alicja Musialska tel.(+48) 669 902 944
  • Arleta Staszak tel.(+48) 603 644 577
  • Agnieszka Szarmach tel.(+48) 572 349 113
pr@filmstudioceta.pl